2024 netleri · SAY
Tarımsal Yapılar ve Sulama Kaç Net? (2024)
Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümüne 2024 YKS'de en düşük puanla yerleşen öğrencilerin netleri. En yüksek taban puanlı programa TYT 35,25 + AYT 13 net, en düşük taban puanlı programa TYT 18,25 + AYT 6,5 net ile girildi. (TYT en fazla 120, AYT en fazla 80 net.) Taban puanlarını gör →
En yüksek tabanlı program
35,25 + 13
TYT + AYT
En düşük tabanlı program
18,25 + 6,5
TYT + AYT
Net verisi olan program
10
2024 · KKTC/MTOK hariç
Üniversitelere göre Tarımsal Yapılar ve Sulama netleri (2024)
11 program
| Üniversite / Program | Puan | OBP | TYT Türkçe | TYT Sosyal | TYT Mat | TYT Fen | AYT Mat | Fizik | Kimya | Biyoloji | TYT /120 | AYT /80 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ege Üniversitesi (İzmir) Tarımsal Yapılar ve Sulama | 261,828 | 414,24 | 9,25 | 12,75 | 10,25 | 3 | 10,25 | 1,25 | -0,25 | 1,75 | 35,25 | 13 |
| Akdeniz Üniversitesi (Antalya) Tarımsal Yapılar ve Sulama | 259,377 | 487,41 | 24,75 | 12,5 | 9 | 1,25 | 2,5 | 1,75 | 0 | 1 | 47,5 | 5,25 |
| Ankara Üniversitesi Tarımsal Yapılar ve Sulama | 259,182 | 384,65 | 18,5 | 8 | 14,5 | 0,5 | 5,75 | 3,75 | 2 | 0 | 41,5 | 11,5 |
| Selçuk Üniversitesi (Konya) Tarımsal Yapılar ve Sulama | 245,654 | 404,03 | 25 | 7 | 0,5 | — | 5 | -1 | 4,25 | 0,5 | 32,5 | 8,75 |
| Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tarımsal Yapılar ve Sulama | 241,532 | 351,35 | 13,25 | 10,75 | 18 | 1,5 | 4,75 | 1 | 0 | 0 | 43,5 | 5,75 |
| Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Tarımsal Yapılar ve Sulama | 240,591 | 390,77 | 18 | 4,5 | 2 | 8,75 | -0,25 | 0 | -0,5 | 10 | 33,25 | 9,25 |
| Çukurova Üniversitesi (Adana) Tarımsal Yapılar ve Sulama | 236,395 | 394,03 | 14,25 | 11 | 12 | — | 3,75 | 0,75 | 0 | 0,25 | 37,25 | 4,75 |
| Ondokuz Mayıs Üniversitesi (Samsun) Tarımsal Yapılar ve Sulama | 235,332 | 403,33 | 27,5 | 16,25 | 2,25 | -0,75 | -0,25 | 1,75 | 0 | 0 | 45,25 | 1,5 |
| Harran Üniversitesi (Şanlıurfa) Tarımsal Yapılar ve Sulama (KKTC Uyruklu) | 232,345 | 406,67 | 20,25 | 6,25 | 3,5 | 0,5 | 1,5 | 4 | 0 | 0,75 | 30,5 | 6,25 |
| Atatürk Üniversitesi (Erzurum) Tarımsal Yapılar ve Sulama | 228,497 | 344,8 | 17,25 | 5,25 | 4 | 4,25 | 2,25 | 0,5 | 0,5 | 3,75 | 30,75 | 7 |
| Harran Üniversitesi (Şanlıurfa) Tarımsal Yapılar ve Sulama | 225,581 | 443,95 | 12,75 | 1,75 | 2 | 1,75 | 1,5 | 3 | 2,75 | -0,75 | 18,25 | 6,5 |
Netler, programa o yıl en düşük puanla yerleşen öğrencinin netleridir (YÖK Atlas). Yanlışı çok olan bir derste net eksi olabilir.
Sık sorulan sorular
Tarımsal Yapılar ve Sulama kaç net ile girilir?
2024 YKS'de Tarımsal Yapılar ve Sulama bölümünde en yüksek taban puanlı programa son yerleşen öğrencinin netleri TYT 35,25 + AYT 13, en düşük taban puanlı programa son yerleşenin netleri TYT 18,25 + AYT 6,5 idi.
Faydalı sayfalar
Tercih Robotu
Sıralamanla girebileceğin bölümler
YKS Puan Hesaplama
Netlerinden puan ve sıralama
4 Yıllık Bölümler
Lisans taban puanları
2 Yıllık Bölümler
Önlisans taban puanları
Hangi Bölüm Kaç Net
Son yerleşenin netleri
Üniversite Ücretleri
Vakıf ve KKTC ücretleri
Burslu Bölümler
Ücretsiz okuyabileceklerin
Tercih Rehberi
Tercih adım adım