Nükleer Tıp Teknikleri (2 Yıllık) Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2026
2026 YKS'de Nükleer Tıp Teknikleri bölümü 2 üniversitede 3 programla yer aldı (3 devlet programı) ve toplam 61 kontenjan sundu. En yüksek taban puan 355,148 (başarı sırası 381.553) ile İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, en düşük taban puan 350,931 (başarı sırası 406.239) ile Dokuz Eylül Üniversitesi (İzmir) programına ait. 1 program kontenjanını dolduramadı.
Üniversitelere göre Nükleer Tıp Teknikleri
| Üniversite / Program | Yıl | Kont. | Yer. | Yer./Kont. | Taban puan | Başarı sırası |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Nükleer Tıp Teknikleri, İstanbul TYTDevlet | ||||||
| 2026 | 25 | 25 | 25/25 | 355,148 | %35 zorlaştı381.553 | |
| 2025 | 50 | 51 | 51/50 | 325,123 | 587.650 | |
| 2024 | 50 | 52 | 52/50 | 319,444 | 660.083 | |
| 2023 | 50 | 52 | 52/50 | 316,182 | 703.797 | |
| Dokuz Eylül Üniversitesi (İzmir) Nükleer Tıp Teknikleri, İzmir TYTDevlet | ||||||
| 2026 | 35 | 35 | 35/35 | 350,931 | %23 zorlaştı406.239 | |
| 2025 | 40 | 41 | 41/40 | 332,074 | 527.931 | |
| 2024 | 40 | 41 | 41/40 | 324,105 | 614.078 | |
| 2023 | 40 | 41 | 41/40 | 321,015 | 656.299 | |
| Dokuz Eylül Üniversitesi (İzmir) Nükleer Tıp Teknikleri (KKTC Uyruklu), İzmir TYTDevletYalnızca KKTC uyruklu | ||||||
| 2026 | 1 | 0 | 0/1 | Dolmadı | Dolmadı | |
| 2025 | 1 | 0 | 0/1 | Dolmadı | Dolmadı | |
| 2024 | 1 | 1 | 1/1 | 245,856 | 1.725.320 | |
| 2023 | 1 | 0 | 0/1 | Dolmadı | Dolmadı | |
Her programın 4 yılı alt alta; vurgulu satır sıralamada kullanılan yıl. Başarı sırası küçüldükçe girmek zorlaşır: ▼ zorlaştı, ▲ kolaylaştı (bir önceki yıla göre). Kont.: kontenjan, Yer.: yerleşen.
Yıllara göre Nükleer Tıp Teknikleri taban puanları
| Yıl | Program | Kontenjan | En yüksek puan | En düşük puan | En iyi sıra | Taban sıra |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 3 | 61 | 355,148 | 350,931 | 381.553 | 406.239 |
| 2025 | 3 | 91 | 332,074 | 325,123 | 527.931 | 587.650 |
| 2024 | 4 | 92 | 324,105 | 319,444 | 614.078 | 660.083 |
| 2023 | 3 | 91 | 321,015 | 316,182 | 656.299 | 703.797 |
Her yıl, o yıl öğrenci alan tüm programları kapsar; sonradan kapanan programlar ÖSYM yerleştirme tablolarından eklenir. Kontenjan genel kontenjandır. KKTC uyruklu ve MTOK kontenjanları puan ve sıraya katılmaz. Başarı sırası yayımlanmamış bir program en yüksek ya da en düşük puanlıysa sıra gösterilmez (—).
Nükleer Tıp Teknikleri hakkında sık sorulanlar
Nükleer Tıp Teknikleri taban puanı 2026 kaç?
2026 YKS'de Nükleer Tıp Teknikleri bölümünün en yüksek taban puanı 355,148 (İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa), en düşük taban puanı 350,931 (Dokuz Eylül Üniversitesi (İzmir)).
Nükleer Tıp Teknikleri başarı sıralaması kaç?
2026 yılında Nükleer Tıp Teknikleri için en iyi başarı sırası 381.553, taban (en düşük) başarı sırası 406.239 oldu. Bir önceki yıl taban sıra 587.650 idi.
Nükleer Tıp Teknikleri kaç net ile girilir?
2025 yılında Nükleer Tıp Teknikleri bölümünün en kolay programına son yerleşen öğrencinin netleri TYT 37, en zor programına son yerleşenin netleri TYT 48 idi.
Nükleer Tıp Teknikleri kaç üniversitede var?
2026 itibarıyla Nükleer Tıp Teknikleri 2 üniversitede 3 programla bulunuyor; bunların 3 tanesi devlet üniversitesi programı. Toplam kontenjan 61.
Nükleer Tıp Teknikleri için başarı sırası şartı var mı?
2026 ÖSYM kılavuzunda Nükleer Tıp Teknikleri programları için başarı sırası şartı görünmüyor.